רשת איקאה

 

באפריל 2001 נפתח הסניף הראשון של איקאה בישראל בפארק העסקים והטכנולוגיות ע"ש ספיר, נתניה. חנות שלישית של הרשת נפתחה לציבור ב-11 במרץ 2014 בצומת קריית אתא. בכל חנות מבקרים אלפי אנשים ביום וזאת בנוסף למאות העובדים הקבועים המגיעים מדי יום לעבודתם בכל סניף. שי גלבגיסר מנהל הפרויקט של סניף קריית אתא מספר "ההיצמדות לחוד החנית בטכנולוגית אבטחה הוא עניין שבשגרה בחברת הי סקיוריטי, ברשת חנויות IKEA המתמחה בעיצוב היה חושב מאוד לשמור על אופי החנות והקפדה על מיקום ההתקנה של כל אביזר קצה מבין אלפי האביזרים. עשינו לא מעט התאמות אסתטיות ליחידות הקצה".
מצלמות האבטחה המוקלטות ע"י שרתים מהיצרנים המובילים בעולם כגון DELL ו HP ומכסות כמעט כל סנטימטר של משרדי החברה, החניונים וחנויות הרשת. ניתן למצוא מאות מצלמות אבטחה מותקנות בכל סניף במיקומים אסטרטגיים בעלי חשיבות גבוהה לביטחון ומניעת גניבות. חלוקת הסניף למתחמי גישה ברמת הרשאות משתנה בעזרת מערכת בקרת כניסה מאפשרת שליטה מלאה על תעבורת העובדים בין המחלקות, המחסנים משרדים, חדרי אוכל ועוד. מעגל אבטחה נוסף מתבטא במערכת גילוי פריצה המורכבת ממערך של גלאים חיצוניים בעלי עמידות גבוהה המתאימים לתנאי השטח ולפגעי מזג אוויר וממערך של מגוון גלאים לתנאי פנים המשלבים טכנולוגיה חדישה ועיצוב עדכני.
מוזיקת הרקע במערכת הכריזה מנעימה את זמן המבקרים, מערכות המולטימדיה השיווקית שהותקנו בסמוך למסעדות החנויות מאפשרות לקונים לקבל אינפורמציה אודות שירותים הניתנים בחנויות איקאה ואף במבצעים האחרונים.

 

פרוייקטים נוספים

רשת איקאה